Jak prawidłowo zakładać stanik? Porady Brafiterki

9 wrzesień 2021 • Clodi
Jak prawidłowo zakładać stanik? Porady Brafiterki

Możesz pomyśleć sobie: co jest trudnego w zakładaniu biustonosza? Przecież to jest banalna czynność, wystarczy narzucić ramiączka na ramiona i zapiąć haftki. I tu się mylisz! 

Bardzo ważne jest poprawne założenie, od tego zależy czy będzie się odpowiednio układał biust  i czy będzie nam w nim wygodnie. Dobrze założony stanik nie przesuwa się w ciągu dnia, zarówno pas, jak i ramiączka, miseczki pozostają na swoim miejscu. Przecież chcemy czuć się swobodnie a przy tym seksownie. Warto jest więc zadbać o siebie i poświęcić troszkę uwagi tej codziennej czynności.

Jak założyć biustonosz?

 1. Pochyl się do przodu, załóż miseczki na piersi, układając fiszbiny na skórze tuż pod nimi. Wykonaj nieznaczne, ale energiczne ruchy trzymanymi przez siebie fiszbinami na boki, tak by piersi w całości wpadły do miseczek.
 2. Następnie zapnij stanik na plecach. UWAGA: stanik zapinamy niemal zawsze na pierwszą, najbardziej zewnętrzną haftkę. Z czasem każdy biustonosz się nieco rozciąga, więc warto zostawić sobie nieco miejsca na później, aby ciaśniej się zapiąć.
 3. Załóż ramiączka, sprawdź, czy mają odpowiednią długość i w razie potrzeby wyreguluj je. Ramiączka nie powinny być za długie, aby odpowiednio uniosły piersi ani za krótkie, żeby nie wcinały się w ciało.

Teraz możemy zacząć układać pierś w mieszczce

 1. Lekko skłoń się do przodu.
 2. Włóż płasko najpierw prawą dłoń na lewą pierś i sięgnij tak daleko jak to możliwe w kierunku pleców i zgarnij ciało do przodu do miseczki. Tym samy ruchem również od fiszbiny unieść pierś w górę. Czynność powtórz z drugą piersią. Należy spojrzeć czy nadmiar skóry spod pachy znalazł się w miseczce i czy nad fiszbinami nie znalazły się puste, niewypełnione piersiami miejsca.
 3. Wyprostuj się. Możemy jeszcze delikatnie poprawić górną krawędź miseczki, lekko ją naciągnąć na pierś. Jeżeli mamy dobrze dobrany biustonosz piersi nie powinny wypływać z miseczek, mają być w nich swobodnie umieszczone.

Wiele wskazuje na to, że od tego jak założysz biustonosz zależy, czy od razu uznasz, że rozmiar czy model jest odpowiedni dla ciebie. 

Poprzez prawidłowe założenie biustonosza poprawiamy kształt i kondycję naszego biustu a tym samym nasze samopoczucie i akceptację naszego ciała. 

Dobrze założony stanik to nie tylko komfortowy, seksowny wygląd, ale przede wszystkim zdrowie. Dlatego nie powinien nigdzie ugniatać. Twój stanik ma pasować na Ciebie wyprostowaną, nieskuloną - powinien Cię zachęcać do odetchnięcia pełną piersią. 

Jak zakładać stanik silikonowy? 

Stanik silikonowy to jeden z tych typów biustonoszy, które uznajemy za przeznaczenie do zadań specjalnych. Jest on niezastąpiony w przypadku wymagających stylizacji. A więc jest doskonały przy kreacjach z odsłoniętymi plecami i głębokimi dekoltami. Staniki silikonowe posiadają różne rozwiązania. Mają dopinane ramiączka silikonowe, silikon na tyle miseczki co doskonale się sprawdza przy większym biuście, zapewnia dodatkowe wsparcie. Przykładem takiego modelu jest dostępny w salonach Clodi biustonosz silikonowy firmy julimex bs-04 z dodatkowym tyłem i ramiączkami sylikonowymi.

Biustonosz Julimex

 1. Oczyścić i osuszyć skórę, zadbać, żeby nie była wybalsamowana, aby klej na miseczkach dobrze się trzymał i utrzymał pierś w odpowiednim miejscu.
 2. Rozsuń miseczki biustonosza i usuń z nich folię ochroną.
 3. Chwyć miseczkę w dłonie i pod odpowiednim kątem przyłóż ją do piersi. Dociśnij palcami brzegi miseczki jeżeli jesteś pewna, że miseczka jest dobrze ułożona.
 4. Czynność powtórz z drugą miseczką, tak aby obie były umieszczone pod tym samy kątem.
 5. Silnie przyciśnij dłońmi obie części biustonosza do piersi i przytrzymaj kilka sekund.
 6. Po ogrzaniu przez ciało będzie dokładnie przylegać do skóry.
 7. W razie konieczności możemy odkleić miseczki i przykleić ponownie.
 8. Zapnij miseczki ze sobą, wyreguluj ramiączka jeżeli potrzebujesz mieć taką opcję lub wyreguluj tył w miarę potrzeby.

Ważne: po każdym użyciu należy przemyć wodą z mydłem i pozostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Następnie pokryć wnętrze miseczek folią ochronną.

Jak zakładać stanik samonośny?

Bielizna jest niezwykle istotnym elementem damskiej garderoby. To dzięki niej możemy podkreślać atuty swojej figury. Klasyczne modele biustonoszy znane są wszystkim kobietom, jednak ostatnio coraz większą popularnością cieszą się staniki samonośne, które wymagają niewielkiej wprawy podczas zakładania. Ze względu na brak ramiączek i zapięć z tyłu najlepiej sprawdzi się do sukienek i bluzek z mocno odkrytymi plecami, a także do modeli bardzo wyciętych po bokach czy też z dużym lub głębokim wycięciem. Jak zatem zakładać stanik samonośny?

Biustonosz Julimex WOW!BRA

Przede wszystkim biustonosz samonośny powinno przyklejać się na suchą i czystą skórę, a przed jego założeniem nie powinnyśmy stosować żadnych balsamów, kremów i olejków. Utrudni to założenie i nie będzie się dobrze trzymać na swoim miejscu. Z pewnością tylko dobrze dobrany biustonosz będzie trzymać się nam najlepiej. Specjalnie wyprofilowane miseczki mają za zadanie wzorowo podtrzymywać biust i dopasować się do kształtu piersi, dlatego tak istotny jest dobór odpowiedniego rozmiaru. A zatem jak założyć samonośny stanik?

 1. Oczyść i osusz skórę piersi
 2. Rozsuń miseczki biustonosza i usuń z nich folię ochronną.
 3. Chwyć miseczkę w obie dłonie i pod odpowiednim kątem przyłóż ją do piersi, zaczynając od zewnętrznej strony. Dociśnij palcami brzegi miseczki wokół piersi.
 4. Czynność powtórz z drugą miseczką, tak aby obie były umieszczone pod tym samym kątem.
 5. Silnie przyciśnij dłońmi obie części biustonosza do piersi i przytrzymaj kilka sekund.
 6. Po ogrzaniu przez ciało będzie dokładnie przylegać do skóry.
 7. Jeżeli są to biustonosze ściągane na środku przez troczek to należy ściągnąć, jeżeli zapinane na zapięcie to zapiąć.

Ważne tak jak i przy biustonoszach silikonowych: po każdym użyciu należy przemyć wodą z mydłem i pozostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Następnie pokryć wnętrze miseczek folią ochronną. 

Staniki silikonowe jak i samonośne muszą się dobrze przykleić do twojej skóry, żeby nie odpaść w nieodpowiednim momencie i spełnić swoją funkcję, dlatego tak ważne jest umiejętne założenie.

Zachęcamy do tego, żeby każda z Pań przekonała się o tym, jak ważne jest prawidłowe zakładanie stanika, jakie ma zalety i przede wszystkim wygodę, jednocześnie piękny kształt piersi. Bardzo ważną rzeczą przy zakładaniu biustonosza jest regulacja ramiączek.

Clodi to sklep internetowy oraz salony stacjonarne z ekskluzywną bielizną dla kobiet i mężczyzn. Szeroki asortyment bielizny cenionych, znanych na całym świecie marek. Doświadczeniem i wiedzą o brafittingu i bieliźnie, które nabyliśmy podczas wieloletniej pracy w branży i chcemy dzielić się z Wami na tym blogu

Specjalnie dla Ciebie

załóż konto i zyskaj

CLUB CLODI

STAŁY RABAT -5% 

i niespodzianka urodzinowa

ZAŁÓŻ KONTO

*szczegóły dostępne w regulaminie