Konstrukcja biustonosza

- ZROZUMIENIE BUDOWY BIUSTONOSZA -

Materiały

GŁÓWNE CZĘŚCI BIUSTONOSZA

Materiały

1: MISECZKI

Materiały

Miseczka z półszwem jest wykonana z jednego kawałka materiału. Szwy są często pionowe, aby nadać miseczkom ich zaokrąglony kształt. W Simone Pérèle szwy mają także zaokrąglone wykończenie, aby nadać piersi naturalny kształt.

Materiały

Miseczki z przeszyciem składają się z dwóch kawałków materiału. Górna i dolna część miseczki są połączone szwem, który jest pionowy lub poziomy. W Simone Pérèle szew zawsze przechodzi przez czubek piersi, dzięki czemu miseczka jest głęboka i zaokrąglona.

Materiały

Profilowane miseczki wykonane są z jednego kawałka materiału bez szwów. Miseczka jest gładka i niewidoczna pod ubraniem, idealnie zaokrąglona.

2: KLIN ŚRODKOWY

Materiały

Klin środkowy lub separator to kawałek tkaniny umieszczony między miseczkami, aby zagwarantować prawidłowe dopasowanie produktu. Często jest wyłożony cienkim, sztywnym materiałem. Szerokość separatora zależy od wielkości miseczki: im głębsza jest miska, tym węższy jest separator. Wysokość obwodu pleców zależy od rozmiaru biustonosza. Biustonosze bez ramiączek i z pełnymi miseczkami mają zazwyczaj wyższe obwody.

3: OPASKA SPODNIA

Materiały

Biustonosz z opaską spodnią jest najstabilniejszy – opaska wspiera 75% ciężaru biustu. Niektóre biustonosze nie mają dolnego wsparcia. Przy odpowiedniej konstrukcji zapewnia to delikatniejszy wygląd bez dodatkowego materiału w pasie dolnym.Model bez opaski spodniej jest często używany w przypadku push-upów.

4: RAMIĄCZKA

Ramiączka podtrzymują biust i utrzymują biustonosz na miejscu. Tył ramiączka wykonany jest z elastycznego materiału z regulatorem, dzięki czemu biustonosz można dopasować do wysokości biustu. Dla optymalnego wsparcia ramiączka są szersze w większych rozmiarach. Mogą być również wyściełane tkaniną wspierającą, aby zapewnić większy komfort. Wyróżniamy ramiączka spaghetti (szersze w większych rozmiarach), przeźroczyste, odpinane (do biustonoszy funkcyjnych). Ramiączka wielopozycyjne mogą być noszone z różnymi dekoltami (wycięte ramiona, dekolt typu trójkąt, odkryte plecy).

Materiały

5: FISZBINY

Materiały

Aby właściwie dopasować rozmiar miseczki, kształt fiszbiny jest różny w zależności od rodzaju i stylu miseczki. Na przykład, w przypadku biustonosza z pełną miseczką może istnieć aż 7 różnych rodzajów fiszbin, tak by zapewnić lepsze podtrzymanie biustu, wraz ze wzrostem głębokości i rozmiaru miseczki.

Materiały

Specjalnie dla Ciebie

załóż konto i zyskaj

CLUB CLODI

STAŁY RABAT -5% 

i niespodzianka urodzinowa

ZAŁÓŻ KONTO

*szczegóły dostępne w regulaminie