Jak dopasować i regulować ramiączka w staniku? Porady brafitterki

23 wrzesień 2021 • Clodi
Jak dopasować i regulować ramiączka w staniku? Porady brafitterki

Wydawałoby się, że to bardzo prosta sprawa i każda zarówno młoda dziewczyna jak I dojrzała  kobieta doskonale wie jak regulować ramiączka w staniku. Okazuje się jednak, że tak nie jest i często przy zakupie biustonosza nie wiemy czym się kierować, tym samym popełniamy podstawowe błędy. Co ciekawe, większość z nas uważa, że piersi podtrzymują głównie na ramiączkach. Nic bardziej mylnego.

Tak naprawdę ramiączka podtrzymują nasz biust jedynie w 20%, natomiast obwód pod biustem aż w 80%. Często nie zdajemy sobie również sprawy z tego, jakie konsekwencje zdrowotne niesie za sobą źle dobrany biustonosz. W naszych salonach Clodi służymy fachową pomocą, jeśli chodzi o odpowiednie dopasowanie bielizny tak, aby wyglądać i czuć się komfortowo. Uważamy jednak, że dobrze jest znać podstawowe zasady, których znajomość nauczy jak regulować ramiączka biustonosza. W prosty i przystępny sposób postaramy się je wam przybliżyć.

Biustonosz Corin Virginia

Dobrze wyregulowne ramiączka:

 • są komfortowe w użytkowaniu i nie dźwigają ciężaru biustu,
 • naprężamy je zwracając uwagę na wielkość, ciężar jak i wiotkość piersi,
 • pamiętajmy, że idealne naprężone ramiączko to takie, które pełni funkcję jedynie lekko podtrzymujące biust,

 • po naprężeniu pod ramiączko powinno się wsunąć jedynie 2-3 palce.

Źle wyregulowane ramiączka:

 • powodują rany i otarcia,
 • zsuwają się z ramion,
 • powodują duży dyskomfort w odcinku szyjnym,

Jak regulować ramiączka biustonosza?

Kupując biustonosz, musimy zwrócić uwagę na wiele rzeczy takich jak odpowiednia wielkość miski. Dobrze dobrany obwód czy odpowiednie naprężenie ramiączek? Wszystkie te aspekty są niesamowicie istotne i w bardzo dużym stopniu wpływają na to jak biustonosz leży i jak prezentuje się w nim nasz biust. Przy zakładaniu biustonosza pamiętajmy o tym, że ramiączka w staniku pełnia jedynie funkcje pomocnicze. Nie dźwigają one ciężaru biustu, a pozwalają jedynie wyregulować jego pozycję oraz ładnie go unieść. Szacuje się, że są one odpowiedzialne za podtrzymanie biustu jedynie w 20%. Ramiączka z reguły mają jedna uniwersalna długość, która można dowolnie regulować. 

Zbyt krótkie często wpijają się w ramiona, powodując przy tym rany, co często sprawia nam ból, przez co odczuwamy duży dyskomfort. Natomiast zbyt długie (luźne) zsuwają się z ramion. Jak regulować ramiączka biustonosza i co powoduje dyskomfort? Powodem tego może być zbyt mało naprężona szelka lub za luźny obwód pod biustem. W przypadku mniejszego biustu regulacja szelek jest dużo prostsza, natomiast bardziej obfity, cięższy  biust wymaga podtrzymania w większym stopniu. Wybierajmy zatem modele pełniejsze z szerszymi fiszbinami, które w większym stopniu przejmują ciężar I odciążą barki.

Warto pamiętać

 • ramiączka NIE są najważniejsze (odpowiadają jedynie w 20% za podtrzymanie biustu), czyli pełnią jedynie funkcję pomocniczą,
 • regulują  pozycje biustu,
 • pozwalają na podniesienie biustu,
 • zwiększają poczucie stabilności.

Zsuwające się ramiączka — brzmi znajomo?

Zsuwające się ramiączka to bardzo częsty problem wśród kobiet. Podstawowym błędem są źle wyregulowane ramiączka. Pamiętajmy tutaj o zasadzie, która mówi o tym, że szelki powinny być tak naprężona, aby pod nie mogły się zmieścić nie więcej niż 2-3 palce wtedy szelkę uważamy za dobrze naprężona. Jeśli skrócenie ramiączek  powoduje podniesienie tyłu stanika do góry, to jest to oznaka zbyt luźnego obwodu. Zwróćmy na to szczególną uwagę I pamiętajmy, że obwód pod biustem podtrzymuje nasze piersi aż w 80%.

Wrzynające się ramiączka - dlaczego tak się dzieje?

Wrzynające się ramiączka to niestety zmora wielu kobiet posiadających duży biust. Zbyt mocne naprężenie szelek może doprowadzić do powstawania ran oraz otarć co powoduje duży dyskomfort I nieestetyczny wygląd. Kupując biustonosz, zwróćmy uwagę, aby ramiączka w danym modelu miały odpowiednia szerokość do wielkości i ciężaru naszego biustu. Kierujemy się oczywiście zasadą, że pod ramiączko wsuwamy nie więcej niż 2-3 palce. Istotną kwestią jest tutaj również odpowiedni obwód pod biustem. Pamiętajmy, że podtrzymuje on piersi aż w 80%. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć,  jak regulować ramiączka biustonosza

Biustonosz Simone Perele

Do czego mogą doprowadzić źle dobrane ramiączka w biustonoszu?

Bardzo często niestety nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie konsekwencje zdrowotne niesie za sobą źle dobrany biustonosz i tym samym zbyt mocno wyregulowane ramiączka. W momencie kiedy szelki w naszym biustonoszu są zbyt mocno ściągnięte, drut uciska brzuch oraz dolna część przełyku. Na skutek czego mogą pojawić się bóle pleców, szyi oraz pojawiają się wady postawy. Zaczynamy się garbić odchylając jednocześnie głowę do tyłu co powoduje problemy z trawieniem. Ściągnięte ramiączka zwalniają tempo krążenia krwi co powoduje natomiast bóle głowy.

Pamiętajmy, o tym, że w momencie kiedy nosimy źle dobrany biustonosz, pojawia się wiele dolegliwości zdrowotnych, takich jak: 

 • choroby kręgosłupa, 
 • bóle barków,
 • bóle karku,
 • choroby piersi.

Zachęcam  również do przeczytania artykułu na temat: Jak prawidłowo zakładać biustonosz czy jak zakładać biustonosz silikonowy. Dowiecie się Panie z niego wielu przydatnych porad, które z pewnością ułatwią Wam zakup  odpowiedniego biustonosza czy poprawne zakładanie bielizny.

Clodi to sklep internetowy oraz salony stacjonarne z ekskluzywną bielizną dla kobiet i mężczyzn. Szeroki asortyment bielizny cenionych, znanych na całym świecie marek. Doświadczeniem i wiedzą o brafittingu i bieliźnie, które nabyliśmy podczas wieloletniej pracy w branży i chcemy dzielić się z Wami na tym blogu

Specjalnie dla Ciebie

załóż konto i zyskaj

CLUB CLODI

STAŁY RABAT -5% 

i niespodzianka urodzinowa

ZAŁÓŻ KONTO

*szczegóły dostępne w regulaminie