Pierwszy biustonosz dla dziewczynki - jak go wybrać?

8 październik 2021 • Clodi
Pierwszy biustonosz dla dziewczynki - jak go wybrać?

Zakup pierwszego biustonosza to dla każdej dziewczynki wydarzenie niezapomniane i przełomowe. Młoda dama zdaje sobie sprawę, że dojrzewa i zmienia się jej ciało. Ważne jest zatem to, by nowy element garderoby był nie tylko ładny, ale przede wszystkim komfortowy. Do noszenia biustonosza trzeba się przecież przyzwyczaić, stąd też warto zadbać o to, by stanik był dopasowany do potrzeb dziecka – tak, by dziewczynka czuła się w nim swobodnie. Jak więc wybrać pierwszy biustonosz dla dziewczynki? Podpowiadamy!

Kiedy zdecydować się na pierwszy biustonosz dla dziewczynki?

Nie można zapomnieć o tym, że każde dziecko jest inne, dojrzewa w różnym tempie i jest to zupełnie normalne, stąd też nasz artykuł nie rozwieje wszystkich wątpliwości odnośnie odpowiedniego wieku na pierwszy stanik. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że dziewczynki dojrzewają szybciej od chłopców i przeważnie już od 9-10 roku życia mogą chcieć nosić swój pierwszy biustonosz. Noszenie stanika jest ważne dla dziewczynek szczególnie na zajęciach z wychowania fizycznego, gdzie dzieci przebierają się i zwracają uwagę na to, jak wyglądają. Zakup pierwszego biustonosza dla dziewczynki powinien być poprzedzony wspólną rozmową o tym, jaki stanik podobałby się naszej młodej kobiecie tak, by nosiła go z przyjemnością i dumą.

Jak dobrać pierwszy biustonosz?

Dobór pierwszego biustonosza to nie lada wyzwanie. Dobrze byłoby, gdyby pierwszy model dziewczynka wybrała z kimś dorosłym – mamą, ciocią czy babcią. Kluczowa jest wygoda pierwszego biustonosza i dobrze dobrany rozmiar. Zadaniem stanika jest podtrzymanie rosnących piersi. Idealnym wyborem dla dziewczynki będzie na pewno nasza propozycja: Sloggi Romance Bralette. Stanik ten jest niezwykle prosty i subtelny, więc doskonale sprawdzi się w różnych okolicznościach, nie będzie uwierał, a jego idealne dopasowanie zapewni komfort w noszeniu. Biustonosz ten dostępny jest w białym kolorze i zawiera ozdobne wykończenie z szerokiej koronki, co powinno spodobać się każdej dziewczynce.

Jak

Biustonosz Sloggi Romance Bralette

Jaki powinien być pierwszy stanik?

Kiedy dziewczynka decyduje się na swój pierwszy stanik trudno oczekiwać od niej, że będzie umieć określić to, w jakim czuje się najlepiej. Stąd też są pewne zasady doboru bielizny, które pozwolą dokonać tego ważnego wyboru. Po pierwsze ważny jest materiał pierwszego biustonosza – dobrze, gdyby był wykonany z bawełny z dodatkiem lycry. Po drugie znaczący jest również krój. Dziewczynkom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z wyborem staników, proponujemy miękki biustonosz typu top, który da poczucie stabilizacji. Podniesiony dekolt i lekko usztywnione miseczki pozwolą dostrzec w dziewczynce młodą kobietę. Taki model również można zobaczyć na naszej stronie internetowej:

Pierwszy biustonosz dla dziewczynki

Biustonosz Sloggi Zero Feel Top

Doskonale sprawdzi się on jako pierwszy biustonosz dla dziewczynki, jak i również dla każdej kobiety, która ceni sobie wygodę, bo aktywnie prowadzi tryb życia.

Pierwszy stanik nie musi być nudny!

Pierwszy biustonosz nie musi być sztampowy. Dziewczynki często lubią zaszaleć, jeśli chodzi o kolory – pozwólmy im na to. Pamiętajmy jednak, że w młodym wieku starać się dobrać takie fasony, które są dla nich odpowiednie, będą pozbawione fiszbin. Młoda kobieta powinna się najpierw przyzwyczaić do nowego elementu garderoby, by potem móc samodzielnie decydować o tym, co chce założyć i w czym dobrze wygląda. Na koniec warto wspomnieć, że pierwszy stanik powinien dodać dziewczynce pewności siebie, a nie ją przytłaczać – zadbajmy o to, by ten ważny zakup odbył się w przyjemnej atmosferze.

Clodi to sklep internetowy oraz salony stacjonarne z ekskluzywną bielizną dla kobiet i mężczyzn. Szeroki asortyment bielizny cenionych, znanych na całym świecie marek. Doświadczeniem i wiedzą o brafittingu i bieliźnie, które nabyliśmy podczas wieloletniej pracy w branży i chcemy dzielić się z Wami na tym blogu

Specjalnie dla Ciebie

załóż konto i zyskaj

CLUB CLODI

STAŁY RABAT -5% 

i niespodzianka urodzinowa

ZAŁÓŻ KONTO

*szczegóły dostępne w regulaminie