Jak nosić pończochy?

27 kwiecień 2022 • Clodi
Jak nosić pończochy?

Pończochy to część garderoby okrywająca nasze nogi zwykle do górnej części uda, oprócz waloru praktycznego czyli ochrony przed zimnem ,optycznie poprawiają wygląd naszych nóg. Mamy pończochy klasyczne, które nosimy zazwyczaj dopięte do pasów lub gorsetów oraz samonośne które posiadają w górnej części (manszety) pasek silikonowy, który utrzymuje je na miejscu. Pończochy mogą mieć fakturę gładką, wzorzystą, ażurową, przezroczystą lub kryjącą, matową lub błyszczącą występującą w szerokiej gamie kolorów. Dowiedz się, jak i do czego nosić pończochy.

Rozmiar pończoch - jak go określić?

Jak dobrać rozmiar pończoch? Aby nie popełnić błędu podczas zakupu, warto sprawdzić tabelę rozmiarów, którą producent umieszcza na opakowaniu. Wybierając rozmiar pończoch najczęściej wskazuje się:

  • wzrost
  • długość stopy
  • wagę
  • obwód bioder
  • obwód uda.

*każda marka ma inne parametry.

do czego nosić pończochy

POŃCZOCHY OBSESSIVE S808

Pamiętajmy aby czuć się w nich komfortowo, powinny być dopasowane do naszej sylwetki. Zbyt szerokie będą się marszczyć i opadać , a zbyt wąskie opinać i tworzyć fałdki, które przy dopasowanych rzeczach będą szpeciły naszą stylizację.

Przy pończochach do pasów pamiętajmy, aby dobrać odpowiednią długość, bo zbyt krótkie nie będą sięgały zapięć pasów lub gorsetów.

jak nosić pończochy

POŃCZOCHY OBSESSIVE SUGESTINA

Do czego nosić pończochy?

Pończochy zwykle zakładamy do sukienek, spódnic, a nawet krótkich spodenek. Pamiętajmy, żeby nie wyglądały zbyt wulgarnie ozdobny pasek, nie powinien wychodzić spod krawędzi spódniczki czy sukienki. Elegancko będą wyglądały przy w fasonach dopasowanych, ale nie zbyt obcisłych, jak i luźniejszych typu A sięgających minimum kolan.

Ale jeśli chcemy poszaleć, troszkę sprowokować to niech wasza wyobraźnia poczuje moc. :) Nie zawsze trzeba być grzecznym, są sytuację gdzie trzeba się trochę pobawić swoim seksapilem.

jak dobrać rozmiar pończoch

POŃCZOCHY OBSESSIVE AILAY

Jak wysoko nosić pończochy?

Najczęściej pończochy sięgają do połowy uda lub trochę wyżej, pamiętajmy żeby nie powodowały zbytniego ucisku na górnej części uda, bo może to powodować złe krążenie i dyskomfort w noszeniu.

Clodi to sklep internetowy oraz salony stacjonarne z ekskluzywną bielizną dla kobiet i mężczyzn. Szeroki asortyment bielizny cenionych, znanych na całym świecie marek. Doświadczeniem i wiedzą o brafittingu i bieliźnie, które nabyliśmy podczas wieloletniej pracy w branży i chcemy dzielić się z Wami na tym blogu

Specjalnie dla Ciebie

załóż konto i zyskaj

CLUB CLODI

STAŁY RABAT -5% 

i niespodzianka urodzinowa

ZAŁÓŻ KONTO

*szczegóły dostępne w regulaminie