Jak nosić i zapinać pas do pończoch? Porady

31 marzec 2021 • Clodi
Jak nosić i zapinać pas do pończoch? Porady

Zapewne wielu kobietom wydaje się, że pasy do pończoch to już przeżytek i odeszły w niepamięć , a jedyną kategorią do której można je przypisać, to bielizna erotyczna. Nic bardziej mylnego! I chociaż pończochy samonośne wydawać by się mogły szybszym i bardziej praktycznym rozwiązaniem, to jednak nic nie zastąpi szyku oraz elegancji jaką nam daje odpowiednio dobrany do bielizny pas do pończoch. Zobacz, jak dobrać pas do pończoch i czym kierować się przy wyborze!

Co to jest pas do pończoch?

Pas do pończoch to prosta konstrukcja, w której skład wchodzi niewielki odcinek/skrawek materiału, potrzebny do okrycia pasa/bioder oraz minimum cztery podwiązki (po dwie na każe udo), zakończone tzw. żabkami, które służą do przypięcia brzegu pończoch.

Pas do pończoch jak nosić?

Pas Corin Wendy 09809

Jak nosić pas do pończoch?

Możecie się śmiać lub nie, ale wiele z nas – kobiet, przeraża myśl noszenia pasa, ponieważ nie wiedzą czy sobie poradzą z jego poprawnym założeniem. A to naprawdę, bardzo prosta czynność. Nie będę się tu rozpisywać o tym jaki pas wybrać, bo do tego jeszcze dojdziemy w kolejnych kwestiach, ale postaram się, w jak najbardziej prosty sposób wytłumaczyć, jak prawidłowo zakładać oraz nosić ów pas.

Jak zapinać pas do pończoch? Większość zapinanych na haftki pasów ma zapięcie z tyłu, ale na rynku możemy też spotkać i takie, które zapinają się z przodu lub boku, a także elastyczne pasy, nie posiadające żadnego zapięcia. Nie zależnie od tego, jaki pas wybierzemy, koncepcja noszenia pozostaje formą niezmienną.

Należy pamiętać o tym, aby pas był dopasowany, czyli innymi słowy zapinając go, układamy materiał w taki sposób, aby równomiernie okalał nasze biodra. Oczywiście szersze konstrukcje pasów, będą zaczynały się w miejscu łączenia talii, ale generalnie cała reszta powinna oplatać część biodrową.

Jak dobrać pas do pończoch?

Pas Obsessive Miamor do Pończoch

Istnieją oczywiście pasy zakładane i noszone tylko i wyłącznie w talii, więc przy zakupie musimy zwrócić na to szczególną uwagę, żeby go potem źle nie zakładać.

Pas do pończoch jak zapiąć

Pas Ewa Bien Diamond C606

Jak prawidłowo przymocować pas do pończoch?

Żabki przypinamy do górnej części brzegu pończochy tak, aby paski podwiązek leżały prosto. Zapina się je, w naprawdę prosty sposób. Wystarczy umieścić wspomniany powyżej brzeg pończochy między silikonowym elementem a metalowym zapięciem, a następnie wcisnąć mały, silikonowy guziczek wraz z pończochą w zapięcie tak, aby przeszedł przez otwór i wtedy całość przesunąć (jednym ruchem palca) w dół. To proste!

C:\Users\micha\OneDrive\Pulpit\PAS6.png

Jak zapiąć pas od pończoch? Po przymocowaniu pończoch, przystępujemy do ewentualnej regulacji długości podwiązek. Aby ułatwić sobie tą czynność, wystarczy oprzeć nogę na krześle, a następnie wyregulować paski tak, żeby były napięte. I GOTOWE! Jeżeli już wiemy wszystko o prawidłowym noszeniu oraz zapinaniu pasa, pozostaje nam jedynie kupić odpowiedni produkt.

Jak dobrać pas do pończoch?

W pytaniu zawarte jest wprawdzie sformułowanie „pas do pończoch”, ale generalnie odpowiedni dobór pasa nie zależy bynajmniej od pończoch, lecz zasadniczej kwestii, czego od niego oczekujemy? Jeżeli więc szukamy modelu na co dzień, powinien on być komfortowy, najlepiej z szerszymi bokami oraz większą liczbą żabek, które zapewnią nam utrzymanie pończoch w jednym miejscu nawet przez cały dzień, nie powodując przy tym uczucia dyskomfortu. Kolor i wygląd pasa dobieramy na podstawie wybieranych/noszonych przez nas stylizacji. Czyli, jeżeli nosimy na co dzień do pracy np.: czarne sukienki lub spódnice, to oczywiste jest, iż błędem byłoby zakupienie przez nas białego pasa, bo do czego by nam wtedy pasował? Powinnyśmy też zwrócić uwagę, na strukturę materiału. Jak dobrać pas do pończoch? Pamiętajmy, że bogato zdobione w hafty, koronkowe pasy, mogą być widoczne pod cieńszymi, mocno dopasowanymi ubraniami. Przy luźniejszych stylizacjach, możemy oczywiście bardziej poszaleć.

Zapewne wiele z Was nie wie, ale istnieją też pasy modelujące. Te szersze, o mocniejszej strukturze materiału pasy, oprócz utrzymania na miejscu pończoch, mają za zadanie wymodelowanie odpowiednich partii naszego ciała.

Pas na randkę

Tutaj kochane, branża bieliźniana może pochwalić się bogactwem różnorodnych, często zapierających w piersi dech - kolekcją pasów. I o ile dobór pasa codziennego użytku uwarunkowany jest od noszonych przez nas stylizacji, o tyle jego randkową wersję, dobieramy do bielizny (lub odwrotnie oczywiście.

Im bardziej finezyjny i wymyślny, tym większa szansa udanej randki. Istnieje oczywiście ryzyko zawału serca , u naszego potencjalnego partnera, ale zapewniam, że każdy mężczyzna się pod nim podpisze.

Jak wybrać pas do pończoch?

Pas Ewa Bien Kiara C606

Zakup pasa

Przed zakupem pasa, należy ustalić jaki wybrać rozmiar oraz odpowiedni dla nas kształt. Wiadomo, iż Panie o pełniejszych kształtach, powinny sięgać po modele z szerszą konstrukcja kroju. Jak ustalić prawidłowy rozmiar? To bardzo proste ! Wystarczy centymetr krawiecki oraz dwa pomiary: talii oraz bioder.

Pamiętajmy, że odpowiednio dobrany pas do pończoch powinien być dopasowany, ale nie powinien nas uciskać. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego bloga w garderobie każdej z Pań, pas do pończoch znajdzie swoje zasłużone miejsce :)

Clodi to sklep internetowy oraz salony stacjonarne z ekskluzywną bielizną dla kobiet i mężczyzn. Szeroki asortyment bielizny cenionych, znanych na całym świecie marek. Doświadczeniem i wiedzą o brafittingu i bieliźnie, które nabyliśmy podczas wieloletniej pracy w branży i chcemy dzielić się z Wami na tym blogu

Specjalnie dla Ciebie

załóż konto i zyskaj

CLUB CLODI

STAŁY RABAT -5% 

i niespodzianka urodzinowa

ZAŁÓŻ KONTO

*szczegóły dostępne w regulaminie