Jak dobrać stanik sportowy?

30 marzec 2021 • Clodi
Jak dobrać stanik sportowy?

Obecnie wiele kobiet intensywnie zajmuje się uprawianiem sportu. Niezależnie od tego jaka jest nasza ulubiona dyscyplina sportowa - czy jest to bieganie, siłownia czy też Zumba, musimy również zadbać o kondycję naszych piersi. Dlatego warto chwile zgłębić się w temacie biustonosza sportowego. Sprawdź, jak dobrać stanik sportowy i czym kierować się przy jego wyborze!

Dobór Biustonosza sportowego

Biustonosze sportowe powinny być przede wszystkim dobrze dopasowane. Bardzo ważne jest tu odpowiednie dopasowanie obwodu, który powinien być ciaśniejszy od obwodu biustonosza noszonego na co dzień. Jego podstawową funkcja jest unieruchomienie biustu, zminimalizowanie ruchu podczas wykonywania ćwiczeń. Bardzo ważnym zadaniem biustonosza sportowego jest ograniczenie drgań i wstrząsów, które mają bardzo niekorzystny wpływ na nasze piersi. Jego skuteczność w stosunku do zwykłego biustonosza wynosi 74 %, a dokładniej mowa tutaj o zmniejszeniu drgań oraz ruchu piersi w trakcie ćwiczeń, gdy w zwykłym biustonoszu jest to jedynie 38%.

Co warto wiedzieć i na co zwrócić szczególną uwagę, gdy jesteśmy zdecydowane na zakup biustonosza sportowego? Jak dobrać sportowy stanik? Poznaj sprawdzone metody, które z pewnością skrócą czas podejmowania decyzji o zakupie odpowiedniego modelu!

Obwód biustonosza

Powinien być on ciaśniejszy od obwodu biustonosza który nosimy na co dzień. Jego zadaniem jest nieograniczanie nam ruch. Bardzo ważne jest, aby obwód w trakcie wykonywania ćwiczeń nie podchodził do góry.

Miseczka

Powinna być idealnie dopasowana do rozmiaru piersi, nie może być ani za mała ani zbytduża.Jej zadaniem jest objęcie całej piersi i dokładne przytrzymanie w momencie wykonywania ruchu. Warto pamiętać że lepiej poszukać innego modelu (a mamy ich kilka w ofercie) niż dobrać za małą miseczkę.

Ramiączka

Bardzo ważne jest, aby były one regulowane, ich zadaniem jest podniesienie i ułożenie piersi na odpowiedniej wysokości.

Tkanina

Idealny biustonosz sportowy powinien być wykonany z tkaniny wysokogatunkowej ,oddychającej, przepuszczającej powietrze.

Jaki model biustonosza sportowego wybrać?

Warto przez chwilę zastanowić się, czym należy się sugerować wybierając idealny model biustonosza sportowego? Otóż odpowiadając na to pytanie, należy przeanalizować, do jakie aktywności fizycznej ma nam służyć wybierany przez nas model. W naszej ofercie posiadamy kilka wartych polecenia modeli jak np. Biustonosz Shock Absorber Ultimate Run S5044, który zapewni komfort oraz idealne podtrzymanie piersi w trakcie biegu. To przykład wysoko zabudowanego biustonosza bez fiszbin z szerokimi, dobrze trzymającymi ramiączkami, wzmocnionego szeroką gumą, zapewniająca idealne podtrzymanie pod biustem. Dodatkowym atutem tego modelu jest fakt, że jest on dostępny w dużych rozmiarach miseczek, co jest niezwykle ważną wiadomością dla pań z dużym biustem.

Jak wybrać stanik sportowy?

Natomiast mocno zabudowany, usztywniony model na fiszbinach biustonosz Panache Sport 5021A idealnie sprawdzi się przy intensywnych ćwiczeniach sportowych. Dodatkową zaletą poza stabilnością i mocnym podtrzymaniem piersi jego dostępność w dużych rozmiarach miseczek . Bardzo ważnym elementem jest również możliwość przepięcia ramiączek na krzyż co jest idealnym rozwiązaniem dla odciążenia ramion.

Jak dobrać sportowy biustonosz?

Jak wybrać biustonosz sportowy? Zapoznaj się ze wszystkimi propozycjami, które dla Ciebie przygotowaliśmy! Kolejnym modelem, o którym chciałabym wspomnieć, jest zapinany z przodu biustonosz Triumph Traction Welless F to model bez fiszbin, dla pań z mniejszym biustem.

Stanik sportowy jak wybrać?

Pytanie nasuwa się samo: jak dobrać stanik sportowy? Jak już wspomniałam, bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru oraz modelu biustonosza sportowego. Dlaczego? Otóż w trakcie dynamicznego wysiłku nasz biust wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Nasze piersi składają się głównie z tkanki tłuszczowej i są wspierane przez kruche więzadła Coopersa. Niestety więzadła te nie są elastyczne, w trakcie intensywnego wysiłku nasze piersi ciągną za te więzadła, naciągając je. Ta powtarzająca się czynność powoduje że więzadła Coopersa mogą się naderwać lub naciągnąć. Warto mieć na uwadze, że jest to proces nieodwracalny i powoduje nic innego jak tylko to, że nasze piersi stają się obwisłe. Tak więc wybierając biustonosz sportowy bardzo ważne jest jego odpowiednie dopasowanie do naszego obwodu, wielkości naszego biustu, jak również dyscypliny sportu jaką wykonujemy.

Clodi to sklep internetowy oraz salony stacjonarne z ekskluzywną bielizną dla kobiet i mężczyzn. Szeroki asortyment bielizny cenionych, znanych na całym świecie marek. Doświadczeniem i wiedzą o brafittingu i bieliźnie, które nabyliśmy podczas wieloletniej pracy w branży i chcemy dzielić się z Wami na tym blogu

Specjalnie dla Ciebie

załóż konto i zyskaj

CLUB CLODI

STAŁY RABAT -5% 

i niespodzianka urodzinowa

ZAŁÓŻ KONTO

*szczegóły dostępne w regulaminie