Jak pakować bieliznę do walizki?

21 June 2024 • Clodi
Jak pakować bieliznę do walizki?

Pakowanie bielizny na wyjazd a higiena — o czym trzeba pamiętać?

Pakowanie biustonoszy do walizki czy np. męskich bokserek powinno się różnić od sposobu, w jaki wkłada się do walizki inne ubrania. Z czego to wynika? Przede wszystkim bielizna jest delikatniejsza. Z reguły wykonuje się ją z lekkich, cienkich i przewiewnych materiałów, które mają za zadanie sprzyjać dbaniu o zdrowie intymne. Przez to jest ona wygodna do noszenia, ale jednocześnie nieco bardziej narażona na uszkodzenia mechaniczne. Łatwo można ją zniszczyć, zaczepiając o inne ubrania czy elementy znajdujące się w walizce.

Kolejną ważną kwestią jest to, że bielizna jest stosunkowo mała. W porównaniu do koszuli czy sukienki o wiele łatwiej ją zgubić wśród innych elementów garderoby. To może spowodować poważny dyskomfort, gdy po dotarciu do hotelu będziesz chciał się rozpakować, umyć i przebrać.

Dobrze przechowywana bielizna jest nie tylko zabezpieczona przed zniszczeniem, ale również właśnie przed zgubieniem oraz zabrudzeniami. Powinna być więc w odseparowanym miejscu od innych rzeczy. Body damskie czy inne elementy powinny być też zabezpieczone przed tym, by wylały się na nie np. kosmetyki do pielęgnacji czy do makijażu. Mogłoby to bowiem spowodować ich trwałe zniszczenie.

Jak spakować bieliznę na wyjazd?

Jak spakować bieliznę, aby była dobrze zabezpieczona? Ogólne zasady odnoszą się do tego, że powinna ona znajdować się w miejscu, w którym nie będzie narażona na zniszczenie, zalanie przez inne rzeczy czy po prostu zgubienie. Pozostałe kwestie związane z prawidłowym pakowaniem bielizny na wakacje trzeba dostosować do jej konkretnego rodzaju.

Pakowanie biustonoszy do walizki

Jak powinno wyglądać pakowanie biustonoszy do walizki? Różne modele wymagają nieco innego podejścia. Np. BIUSTONOSZ JULIMEX INFINITY SOFT BRA, który nie ma fiszbin, wystarczy złożyć w kostkę i umieścić w woreczku do przechowywania bielizny. Tego typu bielizna nie zawiera sztywnych elementów, które mogą się odkształcić w czasie podróży. Pakowanie jest więc proste. Możesz bez problemu umieścić na sobie kilka elementów. Pamiętaj jednak, aby haftki były zapięte. W przeciwnym razie mogą zahaczyć np. o koronkę i doprowadzić do jej uszkodzenia.

Sprawa nieco się komplikuje, kiedy staniki mają fiszbiny. Co w takiej sytuacji? Jak spakować bieliznę, która potencjalnie może się odkształcić? Tutaj najlepiej zastosować metodę, w której kilka staników tego typu układa się jeden na drugim, a ten znajdujący się najniżej wypełnia się (np. skarpetkami, koszulką). Dzięki temu całość jest dobrze usztywniona. Taką bieliznę trzeba też umieścić w odpowiednim miejscu. Powinna znajdować się w otoczeniu miękkich rzeczy (ubrań, a nie np. butów).

Pakowanie fig i innych modeli majtek na wyjazd

Majtki damskie i męskie, np. SLIPY SCHIESSER, nie są trudne do zapakowania. Trzeba je przede wszystkim umieścić w specjalnym woreczku. Ważne jest to, aby był przewiewny — dla zachowania higienicznego charakteru ubrań. Jak to zrobić? Aby całość zajęła jak najmniej miejsca, możesz zwinąć bieliznę w rulon lub złożyć w kostkę.

Wszystkie majtki możesz przechowywać w jednym miejscu. Jeżeli chcesz, żeby zajęły jeszcze mniej przestrzeni, po złożeniu możesz związać je gumką recepturką. Ta metoda sprawdza się też przy innych ubraniach. Sprawia, że dobrze się je układa w walizce i rzeczywiście można zaoszczędzić przy tym sporo miejsca.

Pakowanie piżam i bielizny nocnej do walizki

Pakowanie bielizny na wyjazd dotyczy nie tylko majtek i staników, ale również właśnie piżam czy bielizny nocnej (np. KOSZULKI COEMI). W tym wypadku warto przyjrzeć się z bliska temu, jak wygląda dane ubranie. Jeśli jest z delikatnego materiału podatnego na podarcia (np. z koronki), to najlepiej umieścić je osobno — na pewno z dala od staników, o które może się zaczepić, czy np. spodni z zamkami. Tego typu bieliznę możesz włożyć do osobnego woreczka, aby była zabezpieczona, higieniczna i gotowa do użycia od razu po dotarciu do hotelu.

Jak spakować bieliznę na wyjazd? Wystarczy zabezpieczyć ją przed innymi rzeczami znajdującymi się w walizce i przed odkształceniami. Trzeba też pamiętać o dopasowaniu konkretnej metody pakowania do rodzaju ubrań. Wówczas nie będziesz musiał się obawiać o ich stan.

Clodi to sklep internetowy oraz salony stacjonarne z ekskluzywną bielizną dla kobiet i mężczyzn. Szeroki asortyment bielizny cenionych, znanych na całym świecie marek. Doświadczeniem i wiedzą o brafittingu i bieliźnie, które nabyliśmy podczas wieloletniej pracy w branży i chcemy dzielić się z Wami na tym blogu

Specjalnie dla Ciebie

załóż konto i zyskaj

CLUB CLODI

STAŁY RABAT -5% 

i niespodzianka urodzinowa

ZAŁÓŻ KONTO

*szczegóły dostępne w regulaminie