Jak zmierzyć i dobrać rozmiar stanika?

25 June 2024 • Clodi
Jak zmierzyć i dobrać rozmiar stanika?

Dlaczego odpowiedni dobór stanika ma tak duże znaczenie dla Twojego komfortu?

Kwestia tego, jak dobrać rozmiar stanika do konkretnego biustu, jest kluczowa podczas zakupów bielizny z 3 poniższych powodów.

  1. Wygodabiustonosze damskie nosi się przez znaczną część dnia, a niektóre kobiety decydują się nawet w nich spać. W związku z tym, jak ważną część garderoby stanowią, powinny być wygodne. W przeciwnym razie ich noszenie będzie wiązało się z dyskomfortem i bólem. Będzie też ograniczało Cię podczas każdej czynności.
  2. Prawidłowa postawa — odpowiednia postawa ciała jest determinowana przez wiele czynników. U kobiet jednym z najważniejszych jest właśnie dobry stanik. Bez niego plecy często są wygięte, sylwetka skrzywiona. Po czasie takie złe nawyki się utrwalają, a ból zaczyna towarzyszyć nawet podczas pozornie prostych czynności.
  3. Kwestie estetyczne — jeśli wiesz, jak dobrać odpowiedni rozmiar stanika do swojej sylwetki, to bielizna będzie na Tobie dobrze leżała. Ciało nie będzie nadmiernie ściśnięte, miseczki nie będą odstawały i nic nie będzie się wpijało w Twoją skórę. To zapewni Ci komfort, ale też sprawi, że stanik, np. model Elomi Matylda, będzie się dobrze prezentował pod sukienką, koszulą czy swetrem.

Źle dobrany stanik powoduje dyskomfort, przyczynia się do przyjmowania nieprawidłowej postawy ciała i nie wygląda dobrze. Jego noszenie jest nawet bolesne. Warto więc wiedzieć, jak dobrać rozmiar biustonosza do swoich potrzeb i uniknąć tych problemów.

Jak zmierzyć stanik: dwa kluczowe parametry

Jak prawidłowo dobrać rozmiar stanika? Kluczowe są tutaj dwa parametry, czyli:

  • obwód pod biustem,
  • obwód biustu.

Obwód pod biustem to nic skomplikowanego. Aby go zmierzyć, wystarczy wziąć metr krawiecki, umieścić go pod biustem, tam, gdzie z reguły obejmuje Cię stanik i sprawdzić, ile cm masz w tym miejscu. Pomiaru dokonaj przed lustrem, przy wyprostowanej sylwetce. Najlepiej zrobić to wieczorem, ponieważ w ciągu dnia ciało lekko się zmienia. Może nieco puchnąć. Przyjęcie tego większego obwodu sprawi, że ubranie nie będzie za ciasne i niewygodne. Od wyniku pomiaru odejmij 5 cm. W ten sposób uzyskasz rozmiar swojego obwodu (np. 75).

Jak zmierzyć stanik, a konkretnie jego miseczkę? Tutaj do pomiaru trzeba wziąć pod uwagę miejsce, w którym piersi są najbardziej uwypuklone. Można się w tym celu lekko pochylić. Pamiętaj, by nie uciskać biustu. Wtedy może się okazać, że pomiar nie będzie prawidłowy.

Od uzyskanego pomiaru powinnaś odjąć obwód (np. 112-75 = 37). Wynik działania to będzie właśnie Twoja miseczka. Żeby się upewnić, jaki rozmiar jej odpowiada, sprawdź tabele dostępne w Internecie. Wtedy dowiesz się, że np. rozmiar Twojego stanika to powinno być 75E — możesz więc wybrać np. model TRIUMPH COMPLIMENT W dostępny właśnie w tych parametrach.

Jak dobrać rozmiar stanika krok po kroku?

Jak dobrać rozmiar stanika krok po kroku? Przy wizycie w sklepie wystarczy znaleźć odpowiedni model bielizny, przymierzyć ją, upewnić się, że pasuje i gotowe. Dzisiaj większość kobiet robi jednak zakupy online. Dzięki nim mogą kupować więcej za mniej, a przy tym mają większy wybór. Dotyczy to nie tylko staników, ale też np. bielizny modelującej czy np. bielizny usztywnianej, których wybór w sklepach stacjonarnych jest ograniczony. Zatem jak dobrać odpowiedni rozmiar stanika, jeśli kupuje się online? Wystarczy sprawdzić tabele rozmiarów dostępną u konkretnego sprzedawcy i gotowe.

Jak upewnić się, że ma się dobrze dobrany stanik?

Wiesz już, jak dobrać rozmiar biustonosza. Może się jednak okazać, że doszło do jakiegoś błędu w szyciu i stanik w rzeczywistości nie będzie dla Ciebie dobry. Zdarza się to rzadko, ale jednak może do tego dojść. Co w takiej sytuacji? Musisz upewnić się, czy:

  • stanik, np. SIMONE PERELE SAGA, po zapięciu na pierwszą haftkę dobrze leży i trzyma biust;
  • zapięcie znajduje się w stabilnej pozycji i nie rusza się, kiedy Ty się ruszasz;
  • miseczki są całkowicie wypełnione piersiami i nie odstają;
  • mostek płasko przylega do klatki piersiowej (nie powinien ani odstawać, ani się w nią wbijać);
  • fiszbiny przylegają do piersi (tłuszcz, który naturalnie gromadzi się w tym miejscu, nie powinien z nich wystawać).

Wiedząc, jak prawidłowo dobrać rozmiar biustonosza, nie powinnaś mieć problemu z zakupem i zadbaniem o to, aby ten rzeczywiście pasował do Twojego ciała — w żaden sposób nie odstawał czy nie uciskał tam, gdzie nie powinno to mieć miejsca.

Clodi to sklep internetowy oraz salony stacjonarne z ekskluzywną bielizną dla kobiet i mężczyzn. Szeroki asortyment bielizny cenionych, znanych na całym świecie marek. Doświadczeniem i wiedzą o brafittingu i bieliźnie, które nabyliśmy podczas wieloletniej pracy w branży i chcemy dzielić się z Wami na tym blogu

Specjalnie dla Ciebie

załóż konto i zyskaj

CLUB CLODI

STAŁY RABAT -5% 

i niespodzianka urodzinowa

ZAŁÓŻ KONTO

*szczegóły dostępne w regulaminie