Jak nosić halki i jak o nie dbać?

16 marzec 2022 • Clodi
Jak nosić halki i jak o nie dbać?

Może zacznijmy od zadania sobie pytania co to jest halka?

Halka jest częścią damskiej garderoby i w dzisiejszych czasach mamy wiele jej rodzajów jak i zastosowań, ale o tym przeczytacie poniżej. Natomiast za czasów naszych babć halka była uznawana za dodatek garderoby, który nosiło się pod spódnicami, aby zakrywać bieliznę, gdyż w tamtych czasach pokazywanie jej budziło niesmak. Dziś na szczęście czasy nieco się zmieniły i nie musimy jej już chować, a wręcz odwrotnie możemy ją eksponować.

Jak nosić halkę?

Jeśli dobrze dobierzemy fason jak i materiał to równie dobrze halkę możemy nosić samoistnie po prostu jako sukienkę. Wtedy dobrze będzie się prezentować z grubymi swetrami bądź skórzanymi kurtkami. Dodatkowo niektóre halki damskie traktowane są jako bielizna erotyczna, tylko przy wyborze takiej bielizny pamiętajmy o dopasowaniu jej do naszej sylwetki, tak abyśmy czuły się w niej bardzo kobieco i sexownie, a zarazem bez skrępowania.

z czym nosić halkę

Koszulka Obsessive Sweetia

Z czym nosić halkę?

Możemy ją nosić na wiele sposobów zarówno do strojów eleganckich, jak i zestawień casualowych, wszystko zależy od nas czy chcemy być sexi, czy też pójść w klasykę a może potrzebujemy zasłonić niechciane boczki, wtedy idealnie sprawdzą się halki modelujące.

jak nosić halkę

Halka Simone Perele Top Model 16R942 Modelująca

Pod co nosić halkę?

Jeżeli w Waszej garderobie znajduje się prześwitująca sukienka bądź spódnica wtedy założenie halki będzie jak najkorzystniejsze. Z czym nosić halkę? W kwestii spódnicy możemy dodatkowo wykorzystać ją jako top co w połączeniu np. z marynarką będzie prezentować się bardzo ciekawie. Jeżeli natomiast nie chcemy jej eksponować w ten sposób to możemy pod nią założyć półhalkę, jest to równie dobre połączenie, a zarazem niewidoczne.

jak prać halkę

Półhalka Simone Perele Top Model16R943 Modelująca

Jak dbać o halkę?

Wszystko zależy od nas samych, jeśli będziemy prać halkę wg zaleceń producenta (o tym przeczytacie poniżej) i w należyty sposób przechowywać, posłuży nam na długie lata, dlatego też pamiętajmy, aby wybierać te z trochę wyższej półki, wtedy mamy pewność, iż zostanie z nami na długo.

Jak prać halkę?

Jeśli nie wiemy jak prać halkę, zawsze kierujmy się zaleceniami producenta, które znajdziemy na każdej metce, mamy w niej informację o temperaturze wody, możliwości prania w pralce czy też prania ręcznego. W przypadku delikatnych materiałów, z jakich głównie robione są halki, może zajść konieczność prania ręcznego. Pamiętajmy również o odpowiednim doborze środków piorących i zmiękczających, gdyż nie każda bielizna lubi gdy ją zmiękczamy. Jeszcze jedną w ważną kwestią jest suszenie w suszarkach bębnowych i w tym przypadku pamiętajmy, iż nie wszystko nadaje się do tego typu urządzeń.

jak prać halkę

Akcesoria Julimex BA-06 Worek

A więc kwestie wyboru halki bądź rezygnację z niej pozostawiam Wam do przemyślenia, lecz moim zdaniem warto, aby i ta część garderoby się w niej znalazła.

Clodi to sklep internetowy oraz salony stacjonarne z ekskluzywną bielizną dla kobiet i mężczyzn. Szeroki asortyment bielizny cenionych, znanych na całym świecie marek. Doświadczeniem i wiedzą o brafittingu i bieliźnie, które nabyliśmy podczas wieloletniej pracy w branży i chcemy dzielić się z Wami na tym blogu

Specjalnie dla Ciebie

załóż konto i zyskaj

CLUB CLODI

STAŁY RABAT -5% 

i niespodzianka urodzinowa

ZAŁÓŻ KONTO

*szczegóły dostępne w regulaminie