Jak dobrze dobrać biustonosz? 5 porad brafitterki

6 maj 2021 • Clodi
Jak dobrze dobrać biustonosz? 5 porad brafitterki

Odpowiedni biustonosz to nie tylko swoboda noszenia, ale również elegancja. Nie ma nic gorszego niż źle dopasowana bielizna, która odznacza się na ubraniu lub jest po prostu niewygodna. Właściwe dostosowanie stanika może być jednak kłopotliwe, jeśli nie wykonywaliśmy tego samodzielnie wcześniej. Warto doczytać artykuł do końca, żeby przekonać się, że nie jest to takie trudne. Wystarczy zastosować się do kilku kroków, które zaprezentujemy poniżej. Dzięki nim dowiesz się, jak mierzyć biustonosz i właściwie dobrać stanik, by zaprezentować swoje atuty.

Jak dobierać stanik? Kompletny poradnik

Na co dzień odpowiednim doborem bielizny zajmują się specjaliści. Jeżeli jednak nie możemy udać się do brafitterki osobiście, to zachęcamy, by skorzystać z jej kilku rad:

1. Zmierz się pod biustem

Jak dopasować stanik? Jako pierwszy krok - zmierz obwód pod biustem. Wykonaj go przy ciele, dość ściśle i na skórze. Zapisz uzyskany wynik.

2.Zmierz się w biuście

Drugi pomiar wykonaj w nieusztywnionym biustonoszu i najlepiej na stojąco. Pamiętaj, że nie wolno ściskać biustu, bo może to wpłynąć na niedokładny wynik.

3. Sprawdź swój rozmiar w tabeli

Tabela rozmiarów jest dostępna na naszej stronie, dlatego zachęcamy do wykonania pomiaru. Wystarczy teraz sprawdzić swoje wyniki i dzięki temu uzyskamy informacje o odpowiednim rozmiarze miseczki. Prezentowany przelicznik warto traktować jako wskazówkę, gdyż w zależności od konkretnego modelu i materiału rozmiary mogą się nieznacznie różnić. Jak zmierzyć biustonosz? Żeby być pewnym, że nasz rozmiar jest odpowiedni, to pomocne mogą okazać się również kalkulatory rozmiarów online, które są łatwo dostępne na różnych stronach internetowych. Warto z nich korzystać i porównać uzyskane wyniki.

4. Pomyśl o typie biustonosza

Jak dobrać biustonosz? Zastanów się nad zastosowaniem biustonosza. Rozmiar to nie wszystko. Nie bez znaczenia jest również fakt, do czego ma nam służyć zakupiony stanik. Stąd też można wyróżnić kilka typów. Jednym z nich jest bardotka, charakteryzująca się krojem, a także wygodnymi odpinanymi ramiączkami i usztywnionymi miseczkami, które eksponują górną część biustu – przykładem tego jest dostępna na naszej stronie bardotka Simone Perele Celeste.

Jak dopasować stanik? Porady

Innym z pewnością spodoba się bardzo kobiecy biustonosz typu balkonetka, który podnosi biust. Zapraszamy do obejrzenia konkretnego modelu Simone Perele Wish. Kolejną grupą biustonoszy są te, które wpływają na rozmiar biustu. Wśród nich warto obejrzeć: minimizer, który zmniejsza biust. Przykładowy minimizer Felina Conturelle Soft Touch znajdziesz w ofercie sklepu Clodi.

Jak dobrać biustonosz?

Minimizer Felina Conturelle Soft Touch

Jeżeli zależy nam na usztywnieniu i wypełnieniu biustu z pewnością przyda się stanik typu push up - np. biustonosz Ewa Bien Sybilla B214. Z myślą o unieruchomieniu biustu i ograniczeniu jego ruchu oferujemy biustonosz sportowy Panache Sport 5021A, który pozwala utrzymać komfort w czasie treningu.

Warto przejrzeć zamieszczone powyżej propozycje, by zastanowić się, który stanik będzie odpowiadał naszym preferencjom odnośnie funkcji, jaką ma spełniać.

5. Nie zapominaj o regulacji ramiączek

Jak dobrać stanik? Pamiętaj o regulacji ramiączek! To bardzo ważna, a często pomijana przez kobiety kwestia. Mimo iż ramiączka odpowiadają jedynie w 20 % za podtrzymanie biustu, to ich regulacja jest ważna. Jeśli jest przeprowadzona za luźno, to miseczka będzie odstawała. Natomiast zbyt ciasna regulacja sprawia, że kobieta czuje się niekomfortowo. Niewyregulowane ramiączko może być powodem, że nie będziemy czuli się wygodnie w staniku, który jest w odpowiednim dla nas rozmiarze. Regulacja ramiączek jest ważna, by nie wprawiały w dyskomfort, ale również by nie opadały bezwiednie.

Jak dobrać stanik? Zadbaj o swój komfort!

Jak dobrze dobrać biustonosz? Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę? Oprócz dokładnego zmierzania się, przejrzenia tabeli rozmiarów i wybrania właściwego fasonu, trzeba pamiętać o tym, że każda kobieta jest inna, stąd też jest to niezwykle ważne, by mogła czuć się komfortowo i pięknie w świetnie dopasowanej bieliźnie, odpowiadającej jej preferencjom. Na stronie clodi.pl można znaleźć wiele interesujących fasonów, które z pewnością zadowoloną najbardziej wyrafinowaną klientkę.

Clodi to sklep internetowy oraz salony stacjonarne z ekskluzywną bielizną dla kobiet i mężczyzn. Szeroki asortyment bielizny cenionych, znanych na całym świecie marek. Doświadczeniem i wiedzą o brafittingu i bieliźnie, które nabyliśmy podczas wieloletniej pracy w branży i chcemy dzielić się z Wami na tym blogu

Specjalnie dla Ciebie

załóż konto i zyskaj

CLUB CLODI

STAŁY RABAT -5% 

i niespodzianka urodzinowa

ZAŁÓŻ KONTO

*szczegóły dostępne w regulaminie