Jak wybielić biustonosz? Pięć porad jak dbać o białą bieliznę

5 marzec 2021 • Clodi
Jak wybielić biustonosz? Pięć porad jak dbać o białą bieliznę

Śnieżnobiała bielizna to wizytówka każdej kobiety. Stąd też każda z Pań marzy, by porcelanowy kolor biustonosza pozostał jak najdłużej. Niestety, wielokrotne pranie bielizny, nawet najlepszej klasy, może przyczyniać się do szarzenia produktu. Stąd też nie trudno się dziwić, że często pada pytanie, które spędza wielu kobietom sen z powiek: jak wybielić biustonosz? W dzisiejszym artykule oprócz odpowiedzi na pytanie, zwrócimy też uwagę na to, co zrobić, by na długo utrzymać biały biustonosz w jak najlepszej kondycji.

1.Zszarzała bielizna? Pierz ją ręcznie, a będzie śnieżnobiała

Mimo tego, że pranie ręczne nie jest tak bezproblemowe jak wrzucenie rzeczy do pralki, to jednak warto poświęcić swój czas, jeśli zależy nam na długotrwałym efekcie pięknego, białego biustonosza. Nie chodzi tu oczywiście tylko o problem z szarzeniem produktu. Pranie bielizny w pralce może prowadzić do odbarwień, ale też zniekształceń czy rozciągnięcia produktu. Ręczna przepierka niewątpliwie uchroni np. fiszbiny od wygięcia. Dodatkowo warto pamiętać, że pranie ręczne nie jest trudne – wystarczy przygotować zimną lub letnią wodę, wymieszaną z płynem do prania, zamoczyć bieliznę i delikatnie ją zapierać. Oczywiście trzeba to robić delikatnie, bo wykręcanie materiału może go zniszczyć. Następnie należy wypłukać biustonosz w czystej wodzie i wywiesić do wyschnięcia. Najlepiej, by każdy stanik prać osobno, ale jeśli zdecydujemy się na wypranie kilku biustonoszy razem, to oczywiście do białej bielizny możemy dobrać tylko i wyłącznie drugi biały model.

2. Jeśli zdecydujesz się na pranie w pralce to tylko w woreczku!

Jak wybielić biustonosz? Oczywiście powtórzę raz jeszcze, że najlepszym sposobem na zachowanie w świetnej jakości białego biustonosza (jak i tego w innym kolorze) będzie pranie ręczne, jednak jeśli z jakiegoś względu po prostu nie mamy na to czasu, to jedynym, zalecanym - sposobem na wypranie tej części garderoby w pralce jest pranie w specjalnym woreczku do bielizny. To naprawdę bardzo ważne. Warto również wspomnieć o kluczowej rzeczy, jaką jest selekcjonowanie prania. Biały biustonosz może zostać wyprany tylko i wyłącznie z innymi białymi rzeczami. Powinno się również pamiętać o programie do delikatnych tkanin, a także o wybieraniu niskiej temperatury i krótkiego programu. Dobrze byłoby, gdyby pralka nie była też zbyt zapełniona - najlepiej w 1/3 swojej objętości. Te proste porady są szczególnie ważne jeśli zależy nam, żeby nasz ulubiony biustonosz pozostał jak najdłużej w świetnej jakości. Warto zwrócić na to uwagę, szczególnie w przypadku eleganckich biustonoszy, jak na przykład biały model z firmy Maison Lejaby, który zawiera tiulowy przód, gustowny haft i plisowany woal. Ta różnorodność materiałów i biały kolor dodatkowo dodaje mu kunsztu - zachęcamy do obejrzenia na naszej stronie:

Jak wybielić biustonosz?

Biały biustonosz Maison Lejaby Theodora

3.Nie używaj płynów zmiękczających ani wybielających

Jak wybielić stanik? Mimo iż czasami kusi nas, żeby użyć dodatkowego płynu do wyprania naszego biustonosza (np. zmiękczającego lub wybielającego) to jednak proponujemy się przed tym powstrzymać. Każdy taki eksperyment będzie zmniejszał żywotność naszego stanika. Wystarczy płyn do prania. Jeśli jednak nasz stanik jest zszarzały i chcemy spróbować przywrócić mu dawny blask to proponujemy przy praniu ręcznym dodać do wody 2 lub 3 łyżeczki sody oczyszczonej. To bezpieczny, ale też skuteczny sposób na domowe wybielenie stanika, które nie wpłynie negatywnie na jego materiał. Jeśli więc zastanawiasz się, czym wybielić bieliznę, sięgnij po sodę!

4. Zwróć uwagę na to, jak suszysz stanik po wypraniu

Zastanawiasz się, jak wybielić białe biustonosze? Pamiętaj, że nie tylko kwestia prania (czy to ręcznego, czy to w pralce) ma wpływ na ewentualne szarzenie czy żółknięcie bielizny. Biustonosz powinien się suszyć w naturalnych warunkach – nie można przyspieszać tego procesu. Nie warto zatem wystawiać go na słońce czy kłaść na grzejniku. Wystarczy, że powiesimy go na suszarce do ubrań lub położymy go na suchym, czystym ręczniku. Możemy też odwrócić go na drugą stronę po jakimś czasie, by umożliwić mu równe wysychanie z każdej strony. Taki biustonosz z pewnością, gdy wyschnie, będzie już gotowy do założenia. Nie musisz go prasować, mogłoby to źle wpłynąć na materiał.

5.Stosuj się do metek znamionowych

Tak naprawdę porady, które zostały zaprezentowane powyżej są dość uniwersalne, jednakże przed wypraniem biustonosza najważniejsze jest to, by zapoznać się z metką, dołączoną do produktu. Każdy stanik może mieć indywidualne cechy, ze względu na to, z jakiego materiału został wykonany. Stąd też użytkowanie go zgodnie z tym, co zostało tam zapisane, z pewnością wydłuży jego żywotność. I będziemy mogli na dłużej cieszyć się śnieżnobiałą barwą biustonosza.

Ale ważna jest przecież również funkcjonalność stanika. Jeśli chcemy np. optycznie zmniejszyć biust to polecamy zapoznać się z miękkim biustonoszem na fiszbinach firmy Lisca, który jest niemal niewidoczny pod ubraniem:

Jak wybielić biały biustonosz?

Biały biustonosz Lisca Alegra

Aby utrzymać jego cechy trzeba koniecznie zapoznać się z metką znamionową przed pierwszym wypraniem.

Mamy nadzieję, że tym artykułem udało się przekonać, że biała bielizna damska, czy męska, nie musi wcale być szara po drugim, piątym czy pięćdziesiątym praniu. Warto jednak o nią dbać, właśnie od pierwszego czyszczenia. Tym bardziej, że na stronie www.clodi.pl czeka cała gama białych produktów, które nie tylko są eleganckie, ale i zniewalające - jak np. miękki, biały biustonosz typu spacer 3D. Jego gładki materiał zapewnia uczucie wygody, ale również niezwykłą naturalność biustu, co widać na zamieszczonych zdjęciach:

Jak wybielić białe biustonosze?

Biały biustonosz Simone Perele Andora

Zapraszamy do śledzenia!

Clodi to sklep internetowy oraz salony stacjonarne z ekskluzywną bielizną dla kobiet i mężczyzn. Szeroki asortyment bielizny cenionych, znanych na całym świecie marek. Doświadczeniem i wiedzą o brafittingu i bieliźnie, które nabyliśmy podczas wieloletniej pracy w branży i chcemy dzielić się z Wami na tym blogu

Specjalnie dla Ciebie

załóż konto i zyskaj

CLUB CLODI

STAŁY RABAT -5% 

i niespodzianka urodzinowa

ZAŁÓŻ KONTO

*szczegóły dostępne w regulaminie